Проблема з товстим кишківником

Консультации гастроэнтеролога. ФЭГДС, ФКС. Консультации диетолога.
Правила форума находятся здесь.

Гастроэнтеролог в АЦМД-МЕДОКС

Проблема з товстим кишківником

UNREAD_POST Igor » 24 окт 2018, 03:39

Доброго дня.

Маю проблему з ШКТ, ймовірно з товстим кишківником. Серед симптомів метеоризм, дискомфорт в правому боці під ребром, зміни температури від 36.2 до 37.1, нестабільний стул.

Тепература може мінятися декілька разів на день, підіймається до 37.0-37.1, через 15-30хв спадає до 36.8-36.9. Пізно ввечері, за годину-дві перед сном, температура спадає до 36.2-36.4. Якоїсь чіткої періодичності окрім спадання ввечері в температурі немає, траплялись дні коли підвищеної температури не було зовсім.

Нестабільний стул. Випорожнення нерегулярні, чергуются рідкий та міцний стул. При рідкому стулі позиви зазвичай 3-5разів зранку протягом декількох годин. Міцному стулу передує запор в 2-3 доби, зазвичай 2.

Почалося все це в серпні 2017-го. Спочатку звернувся в державну лікарню, там на другому сеансі, після загального аналізу крові, УЗД та нирково/печінкових проб лікар поставив діагноз - коліт.
В якості лікування виписав Ношпу.

Після цього звернувся до приватного мед центру де були проведено ще 6 консультацій, були проведені аналізи: сечі по Нечипоренко, двічі копрограма, Клінічний аналіз крові (автоматизований з формулою + ручна лейкоформула), Аналіз сечі загальний (ЗАС + ручна мікроскопія осаду), Печінкові проби + звіт з інтерпретацією показників. Було проведено гастроскопію, колоноскопію(на 30% довжини кишківника), іррігоскопія. Після кожного прийому лікаря були призначення медикаментів які я приймав. В результаті усіх цих процедур, за 3 місяці остаточний діагноз так і не був поставлений.

Додатково, в процессі обстеження у гастроентеролога, я також звертався до уролога, був зданий аналіз сечі на флору та зроблений рентген нирок.

Десь приблизно через два місяці після останніх процедур почалася певна ремісія, температура практично не з'являлась, дискомфорт став меншим. Тоді була купа інших справ і я припинив пошуки причини проблеми, і ось зараз відчуваю що симптоми знову повернулися.

В дитинстві хворів хронічним гастритом. Хворів ним з пелюшок, причиною був стафілокок. Були періодичні сезонні загострення, зазвичай нудило зранку. Років в 13 гастрит минувся сам собою.

В 2011р (імовірно) був ерозійний гастрит, виражений він був одним єдиним випадком блювання з масами згорнутої крові, жодного дискомфорту чи болю не було ні до ні після і цей випадок не повторювався більше.

Нижче посилання на PDF з результатами аналізів та висновками по консультаціях лікаря:
https://drive.google.com/file/d/1jim2YDTJDXtrKF5JBcyLoVoELw5ZCy2K/view?usp=sharing

Гастроcкопія(3хв):
https://drive.google.com/file/d/1Af_T3zI1_kcqi_HY8AtJVPPgzAKfjZv3/view?usp=sharing

Колоноскопія(40хв):
https://drive.google.com/file/d/1o0glB-TVsAV5IAcQM7G7lu52aSNKOE-y/view?usp=sharing

Відео колоноскопії надто довге, щоб його дивитись повність тому додаю скріншоти з нього, на них єдині знайдені там "аномалії", якихось пояснень до того, що то є я від лікаря так і не отримав. Цікаво знати вашу думку:
https://drive.google.com/drive/folders/1v5Pq-cmj3-rmZuQYv0yktynIh6Xgc32U?usp=sharing

Я розумію, що дані річної давнини застаріли але симптоми відтоді не змінились зовсім, а значить скоріш за все страждаю від тієї ж самої проблеми, що і рік тому.

Буду вдячний за будь яку допомугу у діагностуванні, хоча б якість зачіпки бо на даний момент не знаю куди з цим рухатися далі і що робити, усі можливі діагностичні процедури начебто пройдені а результат нульовий.

Дякую за увагу.
Igor

Re: Проблема з товстим кишківником

UNREAD_POST Войцишин Оксана Ярославовна » 29 окт 2018, 21:45

Доброго дня, Igor !
Ознайомились з результатами ваших обстежень та скаргами, які Ви зазначили в своєму повідомленні.
Привернули увагу де-кілька моментів щодо виконаних обстежень:
-За даними заключення фіброколоноскопії обстеження було проведено в неповному об’ємі - тубус фіброколоноскопа введено до селезінкового кута,
- за даними заключення іригоскопії – недостатня підготовка кишківника до обстеження,
- всі обстеження робили у 2017 році, тобто минув рік після обстеження.
З огляду на вищевказане, можливі наступні рекомендації:
- повторно зробити фіброколоскопію (можливо у стані медикаментозного сну, що виключить больові відчуття під час обстеження та дозволить лікарю-ендоскопісту ретельніше дослідити кишківник),
- не виключаю повторення ірігоскопії. Важливо правильно підготуватися до процедури.
- здати біомаркери запалення кишківника (кальпротектин, лактоферин),
- посів калу на дисбіоз,
- еластазу калу (для виключення або підтвердження зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози).

Але самим раціональним і вірним рішенням в даному випадку- звернутися до лікуючого лікаря для визначення плану подальшого обстеження та лікування.
Войцишин Оксана Ярославовна
Врач-консультант

UNREAD_POST Igor » 30 окт 2018, 00:01

Дуже дякую, що відгукнулись.

Дякую за рекомендації. В найближчий час почну робити вказані вами аналізи та звернусь до лікаря. Ви можете щось сказати по скріншотам з колоноскопії? Дуже хвилюють ті "гематоми" на знімках.
https://drive.google.com/drive/folders/1v5Pq-cmj3-rmZuQYv0yktynIh6Xgc32U

PS:
Колоноскопія проводилась саме в стані мед. сну, я б мабуть просто не витримав то цілих 40хв при тямі. Лікар вирішив припинити через складність подальшого проходження апарату, мій товстий кишечник має 3 додаткові повороти, аргументував це тим, що подальші дії можуть спричинити пошкодження тканин, а враховуючи результати аналізів не має жодної підстави так ризикувати.
Іригоскопію проходив в державному мед закладі, нажаль на той момент я так і не знайшов жодної приватної клініки в місті де проводили б таке дослідження, а їхати в Київ просто не було часу. Підготовка була більш ніж достатня - спочатку фортранс, потім додатково клізма, що робилась профейсійно медсестрою за викликом. Наскільки я зрозумів з того що відбувалось в процесі іррігоскопії, медсестрі, що виконувала наповнення просто не вдалось зробити то в достатній мірі через проблеми з помпою, просто непощастило.
Igor

UNREAD_POST Войцишин Оксана Ярославовна » 31 окт 2018, 21:21

Доброго дня, Ігор!
Інтерпретацію скріншотів з колоноскопії краще зробить лікар, який проводив обстеження. Він наглядно і більш точно міг оцінити зміни на внутрішній поверхні кишківника під час виконання обстеження.
Войцишин Оксана Ярославовна
Врач-консультант

UNREAD_POST Igor » 31 окт 2018, 21:25

Дякую
Igor

Вернуться в Гастроэнтеролог и Диетолог